Dom weselny Wiktoria Rogowo Krasnystaw

Papa termozgrzewalna

papa-termozgrzewalna-2Papa to jedno z najtańszych poszyć dachu. Dość trwała, bardzo łatwa do założenia, zapewnia ochronę dachu na wiele lat. Aby jednak papa, bez względu czy jest to papa termozgrzewalna, czy zwykła, spełniała swoją role, trzeba wiedzieć jak ją zakładać. Szczególnie istotne jest to przy papach termozgrzewalnych i skośnych dachach. Jak zakładać papę termozgrzewalną na skośny dach?

Podstawowa zasada to zakładanie papy zgodnie z pochyleniem dachu. Nigdy nie należy zakładać w takim miejscu papy poziomo. Szczególnie na dachach nasłonecznionych grozi to tym, że papa się zdeformuje, a dach może zacząć przeciekać. Jeśli chcemy mieć pewność, że tak nie będzie, konieczne jest zakładanie pasów papy zgodnie ze skosem dachu. Nie bez znaczenia jest szerokość zakładek pomiędzy poszczególnymi pasami papy. Wskazane są nakładki co najmniej pięciocentymetrowe.

Jeśli założymy papę prawidłowo, możemy mieć pewność, że nasz skośny dach długo będzie chroniony przed wpływem warunków atmosferycznych, i będzie absolutnie szczelny.

About