Uroda oraz Moda!

Pedicure

Pedicure

Post by relatedRelated post

Można powiedzieć, że na stopach opiera się całe nasze codzienne funkcjonowanie. Warto więc zatroszczyć się o tę część ciała. Zmęczonym stopom z pewnością przyda się relaksacyjny masaż, a odpowiednie nawilżenie skóry zapewni stosowany regularnie balsam. Stopy możemy też dodatkowo upiększyć, a więc zrobić gustowny pedicure.
Zabiegi kosmetyczne pedicure oferują praktycznie wszystkie salony kosmetyczne a także hotele SPA.

Zimą chodzimy w ciężkich butach, grubych rajstopach i rzadko kiedy pokazujemy nagie stopy, nie znaczy to jednak, że nie warto zadbać o ich ładny wygląd. Pedicure możemy wykonać same albo udać się do kosmetyczki. Zabieg nie jest skomplikowany. Najpierw musimy zmyć stary lakier z paznokci. Przed kolejnym malowaniem dobrze jest zaaplikować stopom gruboziarnisty peeling i pozbyć się wszelkich zrogowaceń skóry. Możemy też wymoczyć stopy w ciepłej wodzie z dodatkiem soli kąpielowej. Paznokcie powinno się starannie spiłować, ale tak, by ich brzegi nie pozostały zaokrąglone – dzięki temu nie będą wrastać w skórę. Skórki wokół paznokci najlepiej usunąć za pomocą specjalnego płynu zmiękczającego.

Kiedy już odpowiednio przygotujemy stopy, możemy zacząć malować paznokcie. Przy robieniu pedicure przydadzą się separatory, dzięki czemu unikniemy przypadkowego starcia lakieru przez sąsiednie palce. Na paznokcie warto jest najpierw nałożyć odżywkę – wzmocni ona płytkę paznokcia, a lakier będzie się lepiej trzymał. Potem nakładamy lakier. Jego kolor zależy od naszych własnych upodobań, możemy też pomalować paznokcie w fantazyjne wzorki albo nałożyć ozdobne aplikacje.
Oprócz pedicure kosmetycznego, dostępny jest także pedicure leczniczy. Polega on na dodatkowych zabiegach mających na celu usunięcie wrastających paznokci i nagniotków. Na specjalne życzenie wykonywany jest także rozluźniający masaż stóp. W gabinecie możemy poprosić, aby podczas malowania paznokci nie używano żadnych metalowych akcesoriów.

Podobne wpisy:

About