Dom weselny Wiktoria Rogowo Krasnystaw

ROZMOWY

ROZMOWY

Post by relatedRelated post

Na statku zmierzającym do Portugalii, księżniczka Małgorzata wraz ze swymi dwórkami nie czuje się dobrze?zdaje się, że damy mają morską chorobę, a poza tym energiczna Małgorzata nudzi się podczas długiego rejsu? nie pomaga także to, że w kajucie obok słyszy towarzyszących jej orszakowi panów, którzy bawią się doskonale, rozmawiając o niewiastach i o tym, co będą robić na dworze króla Portugalii i grając w karty?Małgorzatę drażni pewność siebie Karola, Brandona, który jakby nie było był dużo niższego stanu od niej, mimo tego,że król nadał mu tytuł?
Podczas uczty na dworze, Wolsey przedstawia królowi młodą i śliczną księżnę Małgorzatę z Nawarry, której mąż niestety nie mógł jej towarzyszyć?król przyrzekł, że zadba o to,aby dobrze się bawiła podczas nieobecności małżonka?
Podczas tej samej uczty Boleyn opowiada Norfolkowi o nowych przedsięwzięciach Wolsey?a? obaj panowie dziwią się jak chciwy i przebiegły to człowiek i jak wielki wpływ ma na króla, który nie dostrzega, że jest przez niego manipulowany i wręcz okradany ?

Podobne wpisy:

About